Евро Старс ФК триумфираха

Евро Старс ФК триумфираха с първата ESFA Cup, за която се състезаваха девет отбора (Барса БГ, Витоша Бистрица, Костинброд, Лъвчетата, Рилски спортист, Славия, София 2010 и Ферион) в продължение на повече от месец на терените на „Спортна зона“. В турнира имаха право на участие деца, родени през 2001 или по-малки, като Славия и Лъвчетата играха изцяло с формации от деца, родени през 2002 година.

Първият 1/4–финал противопостави първия в груповата фаза – Браса БГ срещу осмия – Витоша. След абсолютно равностойна първа част, Барса БГ не оставиха съмнения в превъзходството си и чрез две попадения след почивката се класираха за полуфинала – 2:0. Вторият четвъртфинал противопостави Славия срещу София 2010. Белите взеха сладък реванш за загубата си от същия съперник в предварителната фаза с единствен, но решаващ гол на Виктор Димитров – 1:0. Третият двубой противопостави Евро Старс срещу Лъвчетата. Мъжки двубой, завършил без голове – 0:0, с щастлив финал за Евро Старс след дузпи, благодарение на невероятния Христо Христов на вратата, отразил цели четири удара на Лъвчетата. Малко след това Ферион се наложи в двуостър мач над Рилски Спортист с 2:0 за да оформи финалната четворка.

Оттук до края на турнира всичко бе повече от драматично. Барса БГ и Славия не успяха да си вкарат гол в редовното време на първия полуфинал. В рулетката на дузпите Славия започна с два пропуска, за да възкръсне мощно и да триумфира с 3:2. Ферион поведоха на Евро Старс още в първата минута на втория полуфинал. След безброй безуспешни опити за гол и умела защита на Ферионци, Яни Кръстанов възстанови равенството минутки преди края, за да даде възможност на своите да обърнат изцяло след дузпи с нови две спасявания на Христов – 4:2.

В малкия финал Барса БГ се наложи над уморения Ферион с 2:0 и спечели третото място, а финалът предложи на родителите поредната доза адреналин, сътворена от малките герои от Славия и Евро Старс. Мощно начало на Евро Старс подложи белите на натиск. Малките слависти със самообладание и футболна мисъл (демонстрирана в продължение на целия турнир) отбиваха всяка атака, за да пропуснат да решат срещата изцяло в своя полза в последните пет минути, когато не оползотвориха поредица от изгодни положения. 0:0. Дузпи! Лошо начало след пропуск на Ивана, след което Евро Старс не трепнаха, Христо Христов отново бе герой (7 спасени дузпи в един ден!!!) и Виктор Александров сложи точка на спора – 5:4. Честито на Красимир Бурла и неговите възпитаници, извоювали първия си трофей след едва 18 месеца съвместна работа. Предстоят още много битки, победи и купи!

Поздравления за всички участници! Респект към всички малки герои, воювали мъжки на футболния терен на „Спортна зона“ в продължение на повече от месец!