Добра игра, но без точки през уикенда

Шампионатният уикенд бе открит от най-малките (U9), които срещнаха отбора на Марек (Дупница). Без близнаците Занови и със сериозни съмнения около възрастта на някои противникови състезатели, успяхме да вкараме едно попадение, дело на Денис Цветанов, срещу цели осем в нашата врата. Въпреки загубата, най-малките "Евростарс" се бориха мъжки и докрай и продължават да показват израстване с всеки следващ мач.

Най-големите (U15) имаха трудна задача на негостоприемния стадион "Странджата" в Кюстендил. Пременени с новите си екипи от Macron, нашите изиграха еднин от най-силните си мачове в Елитната U15 Група и само увереност и концентрация не им достигнаха да се върнат поне с точка от града на черешите. Виктор Александров откри в 22-ата минута след канонада от изстрели и се оттеглихма на почивката с аванс, който можеше да е и двойно и тройно по-голям. Две груби грешки на вратаря и защитата ни костваха бързо обрат след антракта, а третият гол дойде, след като бяхме хвърлили всички сили в атака, за да застигнем домакините от "Велбъжд". В крайна сметка загубихме, но подемът в отбора е налице и резултатите няма да закъснеят.

Поредицата завършиха U13 срещу един от фаворитите в кампанията - Локомотив София. Малките железничари бяха победили Славия още в първия кръг и не крият амбициите си за челна позиция. Подобно на батковците си в чисто новите си екипи, U13 изиграха едно вдъхновено първо полувреме и въпреки, че червено-черните повеждаха на два пъти, успявахме да изравним - Христо Янев с бомбен шут от над 20 м за 1:1 и Веско Замфиров с хитър параболичен удар за 2:2. Имахме и други добри възможности. За втората част като че ли не излезе същият отбор. Инкасирахме набързо три гола след вяла игра и липса на реакция още от хората в средата на терена. И след направените смени, не се видя зарядът и желанието, които ни дадоха толкова надежда преди почивката. Със сигурност обаче, ако този отбор поддържа нивото си от първите 35 минути на тази среща, ще има с какво да изненада и най-силните си съперници в тежката група.

Независимо от загубите, трябва да благодарим на нашите деца за старанието и за всички емоции, които ни донесоха през слънчевата априлска събота!

Още снимки от двубоите в страницата на ЕСФА във Facebook.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689