ДИТ (U14) - ESFA (U14) 8:0

Преди точно единадесет месеца бяхме загубили от същия тим на ДИТ с разгромното 0:11 в среща от Шампионата и знаехме кой е фаворитът в тази среща. Не знаем какви мотивационни методи е използвал Красимир Бурла, но изненадващо или не, влязохме в срещата като равен с равен. В дълги периоди комбинирахме спокойно, дисциплинирани и добре подредени и не само не допускахме съперника в близост до нашата врата, но и създадохме 2-3 опасни атаки. Неприятното се случи в 30-ата минута, когато Христо Христов улови, но изпусна една наглед безобидна топка в малкото ни наказателно поле, и нападателят на ДИТ не сгреши - 1:0.

Въпреки разочарованието, започнахме втората част с желание и териториално надмощие. Почти видяхме как изравняваме резултата, но удар на Дейвид срещна гредата. ДИТ усетиха, че не са си свършили работата и на свой ред организираха няколко опасни атаки. При едно центриране Христов отново не се намеси убедително, последван от двойна бавна реакция на Боев и Александров и "небесносините" отблизо довкараха топката за 2:0. При този резултат отново имахме своя шанс, но Дейвид не сполучи в изгодна ситуация.

Нашите заиграха "ва банк" в тези минути, но съперникът се възползва майсторски с точна контраигра и Боев бе принуден да извърши нарушение в наказателното ни поле. Дузпата бе хладнокръвно реализирана - 3:0, и това сложи край на амбициите на ЕСФА в този двубой.

Останалото бе доиграване, Бурла извърши някои смени с цел да обиграва резервните състезатели и пасивът ни се увеличи, без да заслужаваме реално това на фона на цялостното представяне на отбора. Късата ни резервна скамейка и липсата на варианти при смените все повече се превръщат в проблем (най-малките - Алек и Кико влязоха с повече хъс и борбеност от по-големите от скамейката)... а сериозните срещи за Шампионата тепърва предстоят.

Надяваме се максимално бързо да забравим резултата от тази среща, и да си вземем поука и пример от първата част на този двубой, в минутите, в които бяхме отбор със самочувствие, идеи и собствен облик.

Не се съмняваме, че още в неделя ще се върнем на победната права!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 786
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 865
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 463
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 805
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 722
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 704
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 812
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 693