Децата на ЕСФА (р.2003) с първа загуба за сезона

Срещата на по-малките ЕСФА с "Царско село" на техния терен се превърна в своеобразно дерби, противопоставящо първия срещу третия във временното класиране, и двата отбора с по две победи в първите си две шампионатни срещи.

Започнахме срещата спокойно с къси точни отигравяния, което като че ли изглеждаше най-правилно с оглед по-високия ръст на противника. Това обаче не ни правеше опасни, а съперникът бе с една идея по-бърз. "Проспахме" една наглед невинна ситуация на левия ни фланг и Емилиян Коджабашийски бе принуден да фаулира нахлуващия оттам състезател. Дузпата бе реализирана и се оказахме в догонваща позиция, въпреки равностойното начало. Самият Емо се реабилитира по най-добрия начин, изравнявайки след чудесно изпълнен пряк свободен удар - 1:1. Радвахме се точно една минута, за да получим втори гол и полувремето завърши 1:2.

През втората част се опитахме да наложим волята си, но така и не овладяхме центъра на терена, въпреки че Алек Владимиров изглеждаше доста по-спокоен и точен на новата си позиция, Дани Димитров бе традиционно енергичен и всеотдаен. За сметка на това, Деян Козовски изглеждаше припрян и смутен от първата до последната минута, а Калоян Иванов не бе толкова ефективен, колкото сме свикнали да го виждаме. Съперникът увеличи преднината си на два гола, след което Веско Замфиров върна надеждите с техничен удар - 2:3. Поривите за изравняване бяха успешно потушени от домакините, не без помощта на реферите, допуснали четвъртия гол за "Царско село" след явна засада. Петият гол за червенобелите не закъсня след контраатака, а Стилиян Викентиев, който бе спиран единствено с нарушения през целия мач, оформи крайното 3:5 от дузпа, отсъдена за поредния фаул срещу самия него.

В крайна сметка, се получи един равностоен, коректен и приятен за зрителите двубой, в който като че ли не ни достигна концентрация, настойчивост и смелост, за да завършим по по-добър начин.