Две равенства за Евро Старс U12

Две равенства за Евро Старс (U12) във втория ден на ESFA Cup 2015 ни задържат в подножието на върха във временното класиране за купата с 8 точки от 4 срещи.

В първата среща за деня срещнахме коравия отбор на "Костинброд", който също бе без загуба до момента. Нашите влязоха устремно в двубоя и можехме да поведем още в началото, но след няколко поредни пропуска намалихме темпото и резултатът остана непроменен до почивката. Втората част по подобие на първата, положенята бяха пред вратата на гостите, но гол така и не падна - 0:0.

Във втория двубой за деня срещнахме "Витоша" Бистрица, които бяха стартирали също като нас с равенство в първия си двубой. Отново владеехме инициативата и не случайно поведохме след масиран натиск с първия гол на Лъчезар Пенков за Академията.
Браво, Лъчко!
Вместо да удвоим преднината си обаче допуснахме изравняване. Боян Шабов ни изведе отново напред с четвъртия си гол в турнира, но "зеленобелите" отново изравниха. До края така и не успяхме да се възползваме от териториaлния превес и инициативата, която владеехме - 2:2.

След срещата, наставникът Красимир Бурла сподели, че независимо от изпуснатите точки, е доволен от момчетата, още повече, че е имал възможност да провери в игрова обстановка всички свои футболисти, и то с вътрешни рокади на различни постове. Липсата на концентрация пред гола се явява като наболял проблем в състава, тъй като създаваме много положения, но не ги реализираме. Не случайно 75% от головете ни в кампанията до момента са дело на състезатели, чиято основна функция не е да бележат голове в противниковата врата. Бурла обеща интензивни тренировки тази седмица и загатна, че сблъсъкът с временния лидер в надпреварата - "Лъвчетата" идната събота ще бъде много сериозен.