Две победи за Euro Stars FC в контролни срещи.

Днес ESFA бе домакин на сборен отбор от 32 СОУ "Климент Охридски" и 18 СОУ "Уилям Гладстон", водени от младия футболен специалист Илиян ИЛИЕВ. По програма, бяха предвидени да се изиграят две срещи: Първо "големите" (U13), родени през 2000 и 2001-а година, после "малките" (U11), родени през 2002, 2003 и по-малки.

Мач №002: Euro Stars FC (U13) - 18/32 СОУ (U13) 6:2 (1:2)

Трудно начало за нашите възпитаници. След няколко хаотични атаки към двете врати, гостите се възползваха от грешка в нашата защита и поведоха - 0:1. Безредието в нашите редици продължи и вторият гол дойде закономерно, след като оставихме съперника с числено преимущество в атака - 0:2. Малко преди почивката, новото попълнение в ESFA - Ивана НАЙДЕНОВА, загатна за възможностите си и върна надеждите ни - 1:2, след бърза контраатака през центъра, в която Николай БЛАГОЕВ намери Ивана вдясно и тя не сгреши. Тежките минути за Академията обаче продължиха - след нелепа игра с ръка в наказателното поле, бяхме наказани с дузпа, която за щастие бе пропусната.

След почивката Euro Stars започнаха устремно. Ивана НАЙДЕНОВА отново намери мрежата, този път след асистенция на Георги ВАСИЛЕВ - 2:2. Атаките не спряха - бомбен шут на Георги КОЗОВСКИ се отби в напречната греда. Топката бе посрещната далеч от вратата от Стефан КАМЕНСКИ, който прехвърли вратаря. Обрат - 3:2! Последваха отново силни минути на Евро Старс. Дълъг пас на Явор ИВАНОВ намери Даниел БАНКОВ и той не сгреши - 4:2. Само няколко минути по-късно Ивана НАЙДЕНОВА оформи своя хеттрик и сложи точка на спора със самостоятелна акция през центъра - 5:2. В оставащите минути до края, Атанас КОЛЕВ фиксира пълния обрат след пас на Стефан КАМЕНСКИ - 6:2.

Логично Ивана НАЙДЕНОВА бе определена за ИГРАЧ НА МАЧА под бърните аплодисменти на публиката.

Мач №003: Euro Stars FC (U11) - 18/32 СОУ (U13) 4:1 (0:1)

"Малките звезди" (родени след 2001 г.) започнаха двубоя досущ като своите батковци - 0:1. Неконцентрирани и излишно самоуверени, допуснаха ранен гол, и до края на полувремето не показаха нищо запомнящо се.

На почивката забелязахме наставникът Красимир БУРЛА в сериозен разговор със своите възпитаници, и това очевидно даде резултат. Още с първата атака на Евро Старс се създаде суматоха в наказателното поле на гостите, в която Атанас КОЛЕВ първо намери гредата, а в последствие довкара отбитата топка - 1:1. Последва натиск на нашите, и след изпълнение на ъглов удар, Ивайло ПОПОВ намери непокрит на далечната странична линия Явор ИВАНОВ, който с топовен изстрел едва не скъса мрежата - 2:1. Малко по-късно отново Атанас КОЛЕВ се възползва от грешка в защитата и покачи на 3:1, а минути преди края Ивайло ПОПОВ сложи точка на спора след пас на Явор ИВАНОВ - 4:1.

За ИГРАЧ НА МАЧА бе определен Деян КОЗОВСКИ, който игра в отбранителната линия на Euro Stars и въпреки жълтия картон, който получи, изпъкна с невероятна енергия и тактическа дисциплина.

Безупречно съдийство на легендата на българския мини-футбол, Кирил ИВАНОВ, който в новата си роля, респектира състезатели и родители с подвижност и с точни и авторитетни отсъждания!

Пълен респект за коректната и честна борба на нашите гости от 18-о и 32 СОУ, водени от Илиян ИЛИЕВ. Винаги сте добре дошли в нашия дом - "Спортна зона"!