Две загуби през уикенда...

Две загуби в неделя - от ДАФ (U14) с 2:3 и Ферион (U12) с 2:4 не успяха да помрачат настроението в Академията, тъй като предварително се знаеше, че между двете срещи U14 ще получат първата си купа в Шампионат на БФС, която предсрочно бяха си осигурили.

Разбира се, двете срещи по нищо не си приличаха и Красимир Бурла бе подходил по различен начин към всяка от тях.

В ранния двубой срещу ДАФ (U14), наставникът започна и завърши двубоя в експериментален състав, давайки шанс за изява на състезатели, които по-малко са играли през сезона. Ограниченето в броя на смените дори не позволи на някои титуляри изобщо да влязат в мача. Въпреки това поведохме още през първата част след хладнокръвно изпълнена от Ивана Найденова дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу Влади Иванов в наказатеното поле. Гостите обаче изглеждаха по-мотивирания отбор, но Христо Христов "бе заключил" вратата и ги отказа на няколко пъти с решителни намеси.

През втората част играта не се промени особено. Допуснахме изравняване, но Виктор Александров успя да ни изведе отново напред, а "зеленобелите" продължаваха да изглеждат по-настойчиви и опасни. Логичното се случи и в последните 10 минути не само инкасихарме нов изравнителен гол, но получихме и трети, оказал се и последен в срещата - 2:3.

След последния съдйски сигнал последва кратка церемния по връчване на медалите и купата за първото място в групата, която разсея смесените чувства от представянето ни в срещата.

Следобед U12 излязоха срещу един от лидерите в тяхната група - "Ферион". Наглед равностойната първа част завърши с гол пасив за нашите след пропуски и пред двете врати. През втората част Бурла нанесе някои корекции, които ни дадоха повече мощ в атака, но "чернобелите" продължиха да комуникират добре в средата, фланговите им нападатели определено доминираха над нашите крайни защитници и някак естествено получихме втори гол. Емо Коджабашийски обаче върна надеждата, използвайки ръста си и засичайки високо центриране от корнер с глава за 1:2. С мисъл за изравняване на резултата, изненадващо получихме трети гол, но отново се "върнахме в мача" след като Веско Замфиров от въздуха изпрати точно топката в мрежата на "Ферион" - 2:3. Буквално в последните секунди, когато играехме "ва банк", момчетата на Георги Борисов оформиха крайното 2:4 след далечен изстрел от пряк свободен удар и сложиха точка на този интересен двубой.

Още снимки от ЕСФА (U14) - ДАФ (U14) - 2:3 във Facebook

Още снимки от Ферион (U12) - ЕСФА (U12) 4:2 във Facebook

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700