Витоша Бистрица (U12) - ESFA (U12) 1:2

След пропуснатата победа над ФК София в миналия кръг (2:2), излязохме на победната права, побеждавайки "зелено-белите" от Бистрица с 2:1. С оглед на показаното на терена, победата ни е напълно заслужена, въпреки че последното положение бе пред нашата врата и можехме отново да си тръгнем злощастно без полагащия ни се пълен актив точки. Футболът е игра на голове и за съжаление половин дузината чисти голови положения, уцелена греда (Мартин Савов) и пропусната дузпа (Христо Янев) нямаше да променят резултата и да ни донесат победата.

Надмощието ни бе материализирано още преди почивката с гол на Боян Шабов, който не сбърка след отлична асистенция на Савов. Второто полувреме продължихме да търсим гола, като този път Янев асистира на Савов за 2:0. Съвсем логично бе с още едно попадение да да решим мача, но се заредиха пропуски и съперникът се възползва след ъглов удар да намали на 1:2. Играта се изнерви и накъса и вместо да завършим спокойно с няколко гола аванс, изчакахме последния съдийски сигнал с облекчение.

Независимо от развоя на срещата, трябва да поздравим нашите малчугани за сърцата и мъжка игра и самият факт, че устояха на натиска и запазиха крехката преднина до края, е достоен за уважение!

Успех, деца! Продължавайте в същия дух, победите са пред вас!