Ботев 57 (U14) - ESFA (U14) 2:2

Стъпка накриво направиха големите "Евростарс" в победния си ход в групата, след като в един твърд и изпълнен с обрати двубой не само позволиха да им се изплъзне победата, но можеха да си тръгнат и без точка от "Красна поляна".

Нищо не предвещаваше драматичната развръзка. Бурла бе направил някои промени в титулярната единайсеторка, повече принудителни отколкото тактически, но обликът на отбора не изглеждаше променен драстично. Тери Тодоров бе сложил ръкавиците за сметка на наказания Христо Христов на вратата, мястото на Тери отдясно бе заето от Ники Благоев, а мястото на Ники пък бе заето от Били Балканлиев в центъра на защитата. Титулярният ни таран Дейвид Захариев бе отстъпил място на Деян Ганев, който дебютира в нападателно дуо с Калоян Наков. Атанас Колев започна отдясно, а Влади Иванов и Ивана бяха заели центъра на полузащитата ни.

Като цяло изиграхме качествено първата част. Установихме териториален превес, създадохме няколко изгодни положения, Боев на два пъти пробва късмета си от преки свободни удари. За щастие Тери на вратата имаше малко работа и в редките случаи на напрежение, показа хладнокръвие на непривичния пост. Съперникът разчиташе на твърди единоборства, явни и "тънки" нарушения и висок ръст в защита. Нито едно от трите не му помогна обаче при един от поредните набези на Ганев, който се възползва от дълъг пас на Благоев, настойчиво и бързо взе преднина от пазача си и майсторски насочи топката ниско в мрежата на Ботев - 0:1. Мечтан дебют за всеки нападател! Всичко изглеждаше нормално и очаквахме не толкова лесна, но спокойна трета поредна победа.

Голът за съжаление донесе повече от необходимото успокоение, което се усети веднага след почивката. Втората част започнахме изключително вяло, в средата на терена се получи огромна кухина и предадохме изцяло инициативата на съперника. Резултатът не закъсня - едно меле и едно недоразумение след ъглов удар не само върнаха Ботев в мача, но изведоха домакините напред - 2:1.

Изведнъж от водещи се оказахме догонващи в резултата. Вдигнахме оборотите, но Ботев не се огъваше лесно. Обстановката дори се изнерви и на три пъти реферът декорира противника в жълто. Очаквахме, че влезлите със свежи сили на почивката Захариев и Григоров ще бъдат двигателите на успеха през втората част. Дейвид направи няколко обичайни пропуска, но през останалото време бе пасивен и сам се изолираше от действията на терена, докато Стани даде своя дан за изравнителния гол, центрирайки параболично една топка, която затрудни максимално защитата на Ботев и я принуди да си отбележи автогол - 2:2.

Докрая ще запомним още няколко пропуска на нашите и един мощен далечен удар на Дидо, спасен акробатично от вратаря на домакините. които също имаха своите шансове, но Тери оправда напълно доверието на треньора да го постави на вратата в този важен двубой.

За повече не остана време, а и двата отбора бяха на края на силите си.

Въпреки, че ние бяхме отборът, който изравни последен, след срещата се усещаше разочарование за изпусната победа. Наставникът Красимир Бурла също не бе в настроение и без охота сподели, че е очаквал подобно развитие на двубоя през втората част. "Усещах, че са настроени за лесна победа, и след като поведохме, се опасявах, че това ще ни изиграе лоша шега. Не случайно на почивката в съблекалнята се опитах да ги приземя и неколкократно им напомних, че "летят прекалено на високо", а от високо се пада тежко."

Футболът е и психологическа битка, която ние днес загубихме. Трябва да има и такива мачове, които да ни показват, че успехът никога не идва даром и за всяка точка трябва да се борим постоянно мотивирани докрай.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689