БМ Спорт (U14) - ЕСФА (U14) 1:3

Поредна победа на големите Евростарс, този път над пряк конкурент в борбата за първото място в групата - БМ Спорт.

Двубой с особен заряд, от чиито изход до голяма степен зависеше целия по-нататъшен развой на Шампионата на БФС. Победа ни осигуряваше осем точки преднина на върха на класирането, докато евентуална загуба щеше да доближи противника едва на две точки от нас в класирането.

Чест прави на възпитаниците на Бурла, че пренебрегнаха изцяло факта, че са гости в сблъсъка. Домакински натиск изобщо не се получи, защото още от първите минути бяхме далеч по-активни, бързи и мислещи на терена. Пропуските се заредиха, а и вратарят на "жълто-черните" бе на висота. Половин дузина засади съпътстваха тоталния натиск на ЕСФА в първия половин час на срещата. Закономерно поведохме в 19-ата минута, като в прегръдките на съотборниците си попадна Влади Иванов след чудесен точен изстрел от границата на пенала - 0:1. В самия край на полувремето Дейвид Захариев се "изстреля" зад защита на домакините и след 20 метров спринт този път не им прости - 0:2.

Вместо да започнем уверено втората част, още в третата й минута сами "вкарахме вълка в кошарата". Христо Христов "не отлепи" при един далеееечен пряк свободен удар и топката смайващо влезе в мрежата ни след близо 40-метров полет - 1:2. Напрежението се покачи, но не се огънахме, а и футболните аргументи бяха на наша страна. В 56-ата минута Виктор Александров проби по левия фланг, центирането му намери точно Дейвид Захариев. Ударът на централния ни нападател бе блокиран, но дебнещият наблизо - Хафиз Рахими бе най-съобразителен и увенча сърцатата си игра с гол - 1:3.

В оставащите 15-ина минути не допуснахме сериозна опасност пред нашата врата, а смените, направени от Бурла оправдаха оказаното им доверие и се включиха сполучливо в мача.

Победа след определено подобрена игра в сравнение с първия ни мач за сезона, и то над противник, който трябва също да бъде поздравен за старанието и показаните футболни качества. Предстои ни още по-важен сблъсък - срещу втория в класирането "Атлетик", като отново ще бъдем свидетели на класически "сикс-пойнтър". Желаем успех на децата на Аладемията и вярваме, че ще продължат възходящото си представяне през тази година още в Неделя на стадион "Бенковски"!

За още снимки от мача, посетете страницата ни във Facebook!